دروازه شمال شهر اسطوره اي اصفهان احيا شد/ 200 ميليارد تومان هزينه براي تحول در ورودي شهر
شهردار اصفهان گفت: در روزهاي اول خدمتم در شهرداري قول دادم كه در شهر اصفهان به عنوان شهر اسطوره ايي و كهن شهر دروازه ها و ديوارهاي قديم را احيا كنم كه خوشبختانه براي اولين بار در كشور اين درايگاه ورودي شهر ساماندهي و احيا شد.

مهدي جمالي نژاد در حاشيه افتتاح پروژه مجموعه پل ها و ميدان استقلال اظهاركرد: اين ابرپروژه شامل هشت پل است كه پل ششم آن براي اولين بار در اصفهان با تكنولوژي خاصي انجام شد.

وي افزود: يكي از دغدغه هاي مديران شهري و استاني اين بود كه ايستگاه اصلي تمام تاسيسات اصلي و مادر شهر اصفهان مانند آب، برق، گاز و مخابرات در زير ميدان استقلال قرار داشت بنابراين انجام اين پروژه خيلي سخت به نظر مي آمد.

شهردار اصفهان ادامه داد: پيش بيني شده بود حدود يك سال براي جابجايي اين تاسيسات زمان برده شود و جانمايي جديد براي آن در نظرگرفته شود كه در اين راستا دستگاههاي مختلف همكاري كردند و كل پروژه در يك بازه زماني يك سال و اندي به اتمام رسيد.

جمالي نژاد خاطرنشان كرد: اين پروژه مدتي است كه به اتمام رسيده است و در اختيار شهروندان قرار گرفته اما منتظر بوديم تا افتتاح رسمي پروژه را با حضور يكي از مقامات كشوري انجام دهيم ولي با توجه به جلسات راي اعتماد به وزيران، اين پروژه را بدون حضور مقامات كشوري به بهره برداري رسانديم.

 وي اظهاركرد: مجموعه پل ها و ميدان استقلال اين يك ابرپروژه است كه بيش از 200 ميليارد تومان به همراه اجراي درايگاه ورودي براي آن هزينه شده است.

شهردار اصفهان بيان كرد: در روزهاي اول خدمتم قول دادم كه در شهر اصفهان به عنوان شهر اسطوره ايي و كهن شهر دروازه ها و ديوارهاي قديم را احيا كنم خوشبختانه براي اولين بار در كشور اين درايگاه ورودي شهر ساماندهي و احيا شد.

جمالي نژاد خاطرنشان كرد: با استفاده از طراح مجرب  ساماندهي 11 ورودي شهر طراحي شد كه ساماندهي 4 ورودي در اولويت قرار گرفت.

وي اظهاركرد: 2 ورودي شهر اصفهان شامل ورودي استقلال و اشكاوند ساماندهي شد و درايگاه تشريفات نيز از فرودگاه به سمت اصفهان انجام خواهد شد كه طراحي آن نيز به اتمام رسيده و طراحي بسيار زيبايي دارد كه طي 2 الي 3 هفته آينده كلنگ زني خواهد شد.

وي ادامه داد: ورودي چهارم نيز از سمت شيراز به اصفهان خواهد بود كه ساماندهي آن در دستور كار است.

شهردار اصفهان به مشخصات فني مجموعه پل ها و ميدان استقلال اشاره كرد و گفت: عمليات اجرايي پروژه در مرداد ماه 94 آغاز و بعد از گذشت 2 سال در مرداد ماه 96 به اتمام رسيد.

شهردار اصفهان بيان كرد: پروژه استقلال شامل پل رفت و برگشت از خيابان امام خميني به سمت شاهين شهر، و سه پل روگذر از سمت بلوار دانشگاه به بلوار آزادگان و سه پل زير گذر در امتداد رينگ چهارم است.

 جمالي نژاد همچنين پل روگذر قطار شهري از خيابان امام خميني به سمت شاهين شهر را پروژه ايي مجز دانست وگفت: حجم خاك برداري آن بيش از 440 هزار متر مكعب و آسفالت ريزي حدود 40 هزار تن و آرماتور بندي آن حدود هشت هزار تن بود.

وي تصريح كرد: آزاد سازي آن با هزينه 40 ميليارد تومان انجام شد كه در اين راستا قسمتي عظيمي از رينگ چهارم و تا سه راهي معلم نيز آزاد شد .

شهردار اظهار كرد:  هزينه اجرايي اين پروژه در حدود 90 ميليارد تومان و براي جابجايي تاسيسات بيش از 20 ميليارد تومان هزينه شد.

جمالي نژاد يادآور شد:  اين پروژه مفتخر به دريافت جايزه جهاني سومين دوره خشت طلايي در سال 2016 شد.

وي  گفت: درايگاه ورودي نيز مجزا اعتباراتي را به خود تخصيص داده كه از سوي سازمان نوسازي و بهسازي و با توجه به اقليم، تاريخ و معماري شهراصفهان انجام شد.

وي تونل نور را يكي از اصلي ترين قسمت اين پروژه دانست و گفت:  در كنار نصب ستون ها  در دو طرف جاده  بين آن ها هم آبنماهاي زيبايي همراه با نمادهاي دانشي شهر اصفهان به عنوان درايگاه علم و فناوري  كار شده است.

 شهردار اصفهان گفت: طبق پيشنهاد آقاي حداد عادل درايگاه را درايه بناميم و درايه هاي ورودي شهرو به نوعي درايه علم و فناوري  چرا كه اصفهان داراي دانشمندان و شخصيت هاي اسطوره اي همچون شيخ بهايي و همچنين اصفهان نماد هسته اي و رويان نيز است.

جمالي نژاد در ادامه گفت:  با توجه به وجود شهرك علمي و تحقيقاتي و دانشگاه صنعتي در اين محدوده، اين درايه به عنوان درايه علم و فناوري ناميده شد.

 وي در پايان در پاسخ به سوال خبرنگاران مبتني بر پيشنهادات مختلف جهت تصدي پست شهردار از سوي شهرهاي ديگر گفت: چهار الي پنج شهر شامل اهواز، رشت، يزد و همدان  پيشنهاداتي را جهت شهرداري به بنده داده اند كه فكر مي كنم ظرف دو الي سه روز آينده از اين شهرها بازديدي داشته باشم .

تاریخ:
1396/05/29
تعداد بازدید:
17
كليه حقوق اين سايت متعلق به دكتر مهدي جمالي نژاد مي باشد.
Dr Mehdi Jamalinejad Website. Copyright 2017